שיטת קשרים

את "שיטת קשרים" יצרתי לאחר שנים רבות בהן עסקתי בהוראת ילדים בגילאי חט"ב ובגילאי בית- ספר יסודי, בצאתי לפרישה מוקדמת ממערכת החינוך.
בשנותיי אלו גיליתי את אוזלת היד של ההורים, הילדים ושלנו המורים, מול תחושת תסכול ואכזבה של ילדים רבים שסבלו מקשיים רבים בתפקודם הלימודי בשל לקות או קושי אחר.
נחשפתי לילדים רבים שחשו תסכול ואכזבה מעצמם ומרמת ביצועיהם בתפקודם הלימודי, ותחושות אלו רק גברו נוכח תגובות שיפוטיות של ההורים ושל המערכת החינוכית כלפיהם.
כל זאת גרם לילד לחשש, ולאבד את מקומו בלב הוריו ולאבד כבוד ומעמד בחברת ילדים בני- גילו.

רגשות אלה עלולים להוביל לתגובות של כעס ולבעיות התנהגות, לגרום לילד להאמין שמשהו פגום בו ביכולת הלמידה הכללית שלו, דבר שגורם לעתים לייאוש ולהשלמה עם פגם זה.

בעיני הורים רבים הילד מייצג בעבורם את הגשמת חלומותיהם והשלמת הישגיהם והם חיים את חייהם באמצעות חייו. בשביל אחרים הילד הוא הוכחה להיותם הורים מוצלחים. 

לעתים ציפיות ההורים ודרישותיהם מהילד מעודדות אותו להגיע להישגים גבוהים באמצעות כישורים ונקודות החוזק שלהם וכאשר הציפייה ממנו אינה מציאותית היא יוצרת "מאבקי- כוח" ותסכול בין אותם הורים לילדיהם.
במציאות שאינה הולמת את ציפיות ההורים עלולים ההורים לחוש: אשמה, תסכול, אכזבה, כעס ואוזלת- יד, תחושות שעלולות להתעצם במקרים שקשייו של הילד מזכירים להורה את קשייו מהעבר ומצב זה דורש מההורה לחזור ולהתמודד עם תסכולו הלא פתור בחיים שלו.
כדי להתמודד עם פערים אלה שנוצרו כתוצאה מציפיות ההורים ומידת הגשמתן, חשוב שיבקשו לעצמם תמיכה והנחייה העוסקות בהעלאת המודעות ללקות ו/או לקשיים והרחבת המידע עליה, בקבלה רגשית של ילדיהם על קשייו, ובאופי הדיאלוג שעליהם לנהל עם נציגי המערכת החינוכית.

מתוך הכרה במציאות כואבת זאת, ראיתי לנכון ללמוד ולפתח את תחומי האבחון, האימון והנחיית הורים על מנת לתמוך, לעזור ולהעשיר את ההורים במתן "ארגז כלים" להתמודדות יעילה יותר עם ילדיהם, על-מנת ללמוד שפה חדשה, מקרבת ומפתחת. שפה שתיצור ערוצי תקשורת פתוחים. שפה שתכשיר את ילדינו לצאת לדרך עצמאית ובוגרת מתוך בחירה, כשהם ערוכים ומוכשרים לקראת האתגרים העומדים בפניהם.
אני רואה בכך השלמה לשליחות שהתחלתי בה בתחילת דרכי המקצועית.
השירות כולל-טיפול קצר מועד שבו אני מגיעה למשפחה עד לבית .

אני כאן עבורכם!
יפה כהן, מאמנת ומנחת הורים מוסמכת
צרו איתי קשר: 050-5926666

לשיחת ייעוץ ללא התחייבות השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

סגירת תפריט
דילוג לתוכן