הנחיית הורים

הנחיית הורים

הורים יקרים, נצא יחדיו ל"מסע משותף" אל מחוזות התפקיד ההורי שבו תקבלו כלים אשר יעשירו את "ארגז הכלים" שיש ברשותכם,שדרכו תראו את ילדיכם ממקום של כבוד, שוויון ערך ותחושת שייכות במשפחה.

נלמד יחדיו שפה חדשה, מקרבת ומפתחת, שפה אשר תיצור ערוצי תקשורת פתוחים בינינו ההורים לבין ילדינו. שפה שתכשיר את ילדינו לצאת לדרך עצמאית ובוגרת מתוך בחירה, כשהם ערוכים ומוכשרים לקראת האתגרים העומדים בפניהם.

בהנחיית קבוצות אחת ממטרותיי היא לשלוח הביתה הורה מעודד, אחראי, יוזם וחושב, הורה שמודע לחזון ההורי, לערכיו ולמטרות שברצונו להנחיל לילדיו.

מהי הנחיית הורים?

ילדים מגיעים לעולם ללא הוראות הפעלה ואי אפשר לצאת למסע ההורות בלי להבין למה הילדים שלנו זקוקים ברמה הרגשית כדי להתפתח ולהפוך לילדים עצמאיים ומאושרים.

 הורות היא אחד התפקידים המלווים את האדם לאורך כל חייו וזהו תפקיד שמגיעים אליו ללא למידה והכנה מוקדמת.

תפקיד ההורות טומן בחובו קשיים, דילמות ואתגרים רבים שמצריכים מאתנו ההורים הבנה ולמידה מתמדת.

האתגר המשמעותי שלנו כהורים הוא לשפר את מערכת היחסים שלנו עם הילדים ביצירת יחסים שוויוניים המושתתים על   הבנה, הקשבה וכבוד הדדי.

 לצורך זה נועדה ההדרכה הורית על- מנת להעניק להורה "ארגז כלים" בייעוץ ותמיכה לאחר זיהוי המאפיינים הייחודים של האווירה המשפחתית בביתם בחשיפה לדרכי חינוך שונות המותאמות לכל ילד במשפחה באופן שונה ודורש מההורים סגנון התמודדות אחר, כי אין ילד אחד דומה לשני.

 הדרכת ההורים ממזערת את רגשי האשמה, את התסכול והמצוקה שאתם חווים בתפקידכם ההורי . באמצעות הדרכת ההורים אתם  מצליחים לחולל שינויים חיוביים במערכות היחסים ובשינוי  דפוסי התקשורת המובילים לשיפור האווירה המשפחתית בביתכם.

הדרכה הורית היא תוצר ההבנה שיש חשיבות רבה לחשיפת מידע ורכישת כלים ,כדי להיות הורים עוד יותר  טובים לילדיכם.

בתהליך ההדרכה ,ההורים לומדים  לעצור לרגע ולבחון את האווירה והמערך המשפחתי ולראות כיצד הם  משפיעים על התא המשפחתי שכל כך התאמצו לייצר….דרך ההתבוננות המעמיקה והאמיצה שלהם נלמד מה אנו רוצים לשמר ומאילו דפוסי התנהגות אנו רוצים להיפרד כדי לאמץ כלים יישומיים לבניית הורות מאושרת שתוביל אותנו לגדל ילדים מאושרים .

למי מומלצת הדרכת הורים?

• להורים שמעוניינים לשפר את האווירה המשפחתית.
• להורים שרוצים תקשורת בריאה במערכות היחסים עם ילדיהם
• הורים החווים קשיים ותסכול  בתפקידם ההורי ורוצים לקבל ייעוץ והכוונה לשיפור היחסים.
• הורים הרוצים להעניק הורות מאושרת וליצור ילדים שמחים ומאושרים.

אז אם אתם מרגישים ש...

שהאווירה בבית לא נעימה.
שהתקשורת בבית תקועה.
 שיש ריבוי מריבות בין האחים.
שאיבדתם את הסמכות ההורית שלכם.
 שיש לכם קושי בשימת גבולות.
איבוד שליטה ומשמעות מול ילדיכם.
משבר במשפחה.
מחלוקות בין הורים ועוד…

סגירת תפריט
דילוג לתוכן