הנחיית הורים פרטנית

אנו עדים לכך שבימינו הורים רבים עסוקים במשרה מלאה במקום עבודתם, דבר שהיה שונה בעבר, כשרק האב היה מפרנס את המשפחה והאימא עסקה בגידול וחינוך הילדים.
הקושי לנהל את הבית מהעבודה ולהתמודד בבעיות והקשיים בגידול הילדים מתבטא כשההורים שבים הביתה בסוף היום ולמעשה אין להם עוד כוח להתמודד עם חינוך וגבולות.
התחושה שמלווה את מרבית ההורים ש"אינם הורים מספיק טובים" משפיע על מצב רוחם ועל תפיסתם האישית כהורים, לצורך זה שיטת קשרים מציעה שירות ייחודי להורים שהמנחה מגיעה אליכם הביתה ומעניקה ייעוץ והדרכה הורית ממוקדת, קצרת מועד ואפקטיבית, ללא השתתפות הילדים ובמהלך המפגשים תצוידו בכלים ושיטות להתמודדות.

הדרכת הורים פרטנית נועדה לתת מענה להורים אשר אינם מעוניינים להשתתף בקבוצות הורים, או להורים שמעוניינים להשלים באופן פרטני, לאחר שהיו בקבוצות הורים.
הדרכה זאת מאפשרת להורים לקבל ייעוץ והדרכה בקשיים שבהם מתמודדים בתפקידם ההורי.
תהליך זה מאפשר להורים לעצור לרגע ולחשוב על מעשינו, תגובותינו והשלכותיהם על ילדינו, הדרכה זאת תאפשר לנו לראות את הילד באור אחר ולשקף את מחשבותיו ורגשותיו ולקבל פרופורציות לסיטואציות שאנו ההורים נתקלים בהם.

הדרכת ההורים מובילה לשינוי חשיבתי והתנהגותי. זהו תהליך שהופך אותנו מהורים מגיבים להורים מודעים והשינוי שנחווה בהדרכת ההורים הפרטנית אינו קורה באופן מיידי, אלא זהו תהליך הדורש נחישות, עקביות והתמדה להשגת המטרה.

בהדרכת הורים פרטנית תקבלו יחס אישי וממוקד בעיה ויינתנו לכם פתרונות מותאמים באופן ספציפי למשפחה שלכם ולערכי היסוד שחשובים לכם להקנות לילדיכם.

תהליך ההדרכה הינו קצר מועד וממוקד מטרה. תהליך זה דורש שינוי בדפוסי ההתנהגות שגדלתם עליהם בעבר ותהליך זה יוביל להשגת המטרה ולשינוי באווירה המשפחתית שתהיה נעימה וחיובית לכל בני הבית.

המפגש הראשוני מטרתו להכיר את המשפחה, לזהות ולמקד את הקשיים שאיתם הינכם מתמודדים, להכיר את הערכים החשובים לכם ולבחון את דרכי החינוך וההתנהלות ההורית. אחת המטרות שאני מציבה בהדרכתי היא: שיפור האווירה הכללית ואיכות החיים שלכם בבית ולהעניק לכם "ארגז כלים" שיאפשר לכם להתמודד גם בעתיד מול קשיים ואתגרים, במידה ויהיו בנושאים הבאים: גבולות, מריבות אחים,אווירה משפחתית,אח קטן נולד ועוד..

בסיום התהליך תצאו לדרך כהורים מודעים, חושבים, אחראים ובטוחים בתפקידכם ההורי.

מספר המפגשים נקבעים על- פי הצורך ואין התחייבות מראש למספר המפגשים.

הנחייה פרטנית להורים למתבגרים-

שינויים רבים מתרחשים בגופו ובנפשו של המתבגר ושינויים אלה מחוללים טלטלה בחייו ובעיקר ביחסיו עם בני- המשפחה.

לגיל ההתבגרות השפעה עצומה על המשפחה כולה.

השינויים הדרמתיים שמתחוללים בקרב המתבגרים, משפיעים ומגבירים את תחושת "אובדן השליטה" ואת הירידה במעמדנו בעיניהם וזה מוביל לשינוי מהותי לרעה במערכות היחסים שמשנות את האווירה שבבית. המתבגרים זקוקים להורים נוכחים ומשמעותיים המאמינים בתפקידם ובסמכותם ההורית, על- מנת שיצליחו להכיל את המצוקות והבלבול "באובדן- הדרך" העתידית שלהם בהיבטים השונים. מתוך הבלבול הגדול שבו שרויים המתבגרים, הם מצפים מהמבוגרים שיעניקו להם ביטחון ויציבות בחייהם, ויקרינו סמכותיות, נחישות ועקביות בדרכם ההורית.

אנו ההורים, לא תמיד יודעים מהי "דרך המלך", בהתמודדות שלנו מול המתבגרים שלנו ,כאשר עומדים לפנינו מתבגרים סרבנים, דעתניים ולעיתים מאוד חצופים.

לצורך זה ישנה חשיבות רבה להדרכת הורים, בכדי לאפשר לכם לקבל ייעוץ והדרכה באופן פרטני על- מנת לשקם את מערכת היחסים בהתמודדות מול המתבגר שלכם.

בהדרכת הורים פרטנית תקבלו יחס אישי וממוקד בעיה, הדרכת ההורים מובילה לשינוי חשיבתי והתנהגותי בדפוסי החשיבה . יינתנו לכם פתרונות מותאמים באופן ספציפי למשפחה שלכם ולערכי היסוד שחשובים לכם להקנות לילדיכם.

הדרכת ההורים תאפשר לכם לרכוש כלים שיסייעו לכם להדוף אותם ואת דרישותיהם בעדינות מתבקשת, ליצור את המרחב הנדרש, כדי לאסוף  את עצמכם ואת המחשבות שלכם בצורה מאוזנת, ולנסות לחפש את התשובות והפתרונות ההולמים לסיטואציות המגיעות לפתחנו ממקום רגוע ובטוח ולא מתוך סערת רגשות ולחץ.

בתהליך ההדרכה שתעברו- המתבגר יצטרך ללמוד לשאת את התסכול שבהמתנה, בתנאי שיחוש מולו הורה סמכותי, שלא בהכרח יודע, אבל מוכן להשקיע מאמץ, כדי להשיב בצורה עניינית ושקולה לדרישותיו.

תהליך ההדרכה הינו תהליך קצר מועד וממוקד מטרה. 

הורה שישכיל להתאים את עצמו למציאות החדשה יזכה להערכה רבה ,

ויצליח באומץ רב לעבור גל סוער זה בחייו.

המפתח להצלחה טמון ביכולת ההורית לבסס מערכת יחסים טובה בשנים אלה, למרות כל הקשיים שהמציאות מערימה עליכם.

אני כאן עבורכם!
יפה כהן, מאמנת ומנחת הורים מוסמכת
צרו איתי קשר: 050-5926666

לשיחת ייעוץ ללא התחייבות השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

סגירת תפריט
דילוג לתוכן